Odborný workshop sítotisku

Datum: 22.4. – 24.4.2017

6 vybraných žáků studijního oboru Grafický design se zúčastnilo odborného sítotiskového workshopu v kulturním centru Riesa Efau v Drážďanech. Na sraz všichni dorazili včas. Cesta vlakem proběhla v poklidu. Státní hranici jsme překročili v 10:10.

V profesionálně vybavené grafické dílně si empiricky vyzkoušeli techniku sítotisku a širokou paletu možností převodu obrazu do sítotiskové podoby. Zpracovávali téma Pohádky. Monika Ševčíková zpracovala klasický příběh Sněhurky formou plakátu A1. Barbora Tomová vytvořila dvoubarevný tisk na téma les, který se objevuje v mnoha pohádkách. Úvodní plakát a zároveň obálku své připravované knihy The Last Dragon vytiskl třemi vrstvami barev Daniel Olah. Kristýna Mouchová se pustila do velkého formátu A1 s námořnickou tématikou. Téma dekadentní princezny inspirovanou tvorbu Tima Burtona vytiskne Adéla Šimůnková. Nejsložitějším projektem workshopu bylo téma Tři prasátka, které si vybrala Klaudia Krafčíková a vyzkoušela díky němu nejen techniku osvitu síta, ale také techniku šablony, hlubotisku do finální koláže. Celý workshop proběhl v anglickém jazyce. V přestávkách si žáci prohlédli historické centrum města po krátkém výkladu o historických souvislostech od pedagogického dozoru.

Výstupem akce bylo úspěšné absolvování kurzu a vytištění žákovských prací. Žáci vyjádřili nadšení. Poskytnutá strava byla kvalitní a pestrá. V závěru akce jsme domluvili možnost další spolupráce STS Teplice a Riesa Effau v dalším školním roce.

Fotogalerie

fotografie ze školních akcí

Odborný workshop sítotisku

celkem 32 fotografií

zobrazit fotografie