Loading...

Křest knih – „Lidice můj osud“ a „Rebel z Lidic“

Datum: 13.12.2016

Dne 13.12.2016 proběhl křest knih Lidice můj osud a Rebel z Lidic.

Kniha Lidice můj osud, popisuje život a vzpomínky Marie Šupíkové, nejstaršího žijícího přeživšího lidického dítěte. V kontextu s touto knihou vznikla i kniha druhá, a to Rebel z Lidic, která mapuje některé z úseků života nejmladšího přeživšího lidického dítěte Pavla Horešovského.

Křest knih v Zahradním domě v Teplicích proběhl za účasti obou přeživších lidických dětí. Akci obohatilo čtení úryvků z knih v podání Marcela Vašinky a Jarmily Švehlové. Krásnou atmosféru večera doplnilo vystoupení sopranistky Pavlíny Senič. Na závěr si všichni přítomní mohli nechat knihy podepsat od samotných aktérů obou publikací.

Na vzniku knih se podíleli žáci a zaměstnanci Střední školy obchodu a služeb v Teplicích. Autorem textu a fotografií je Zdeněk Pešek. Knihy jsou doplněny ilustracemi žáků oboru Grafický design – Marek Kouřimský, Klaudia Krafčíková, Anna Pisingerová, Veronika Sýkorová, Barbora Tomová, Kateřina Vaicová, Zuzana Vojířová, Nikola Zemanová, Kateřina Hrádková, Tereza Smitková, Tereza Stachová, Karina Tandlerová, Leona Karla Vajgertová, Ivan Varga a Jakub Wocker. Grafická úprava knih – Marie Adamová a Aneta Bendáková.

 

 

Vážený pane řediteli,

dovolte, abych Vám a všem, kteří se podíleli na vydání knihy o lidických dětech, poděkoval, jak žákům, tak učitelům i rodinným příslušníkům,  panu Kuberovi i panu hejtmanovi. Poděkovat musím také za velice hezký a důstojný průběh celého večera.

S pozdravem
Pavel s manželkou
 
P.S.
Dík i za Marušku.

Pavel Horešovský,
14.12.2016

Vážení,

přeji hezký den, děkuji velmi za publikaci o paní Marii Šupíkové a panu Horešovském, kniha je krásná.

Jarmila Doležalová,
26.1.2017

Chceme Vám srdečně poděkovat za darování publikace Lidice můj osud, kterou jste nám zaslali do našeho knižního fondu. Také věříme, že publikace se bude čtenářům líbit.

Přejeme Vám hodně zdraví, klidu a sem tam i toho úspěchu.

S přátelským pozdravem

Ing. Kristína Trollerová, ředitelka MK ML
23.1.2017

Dobrý den pane Pešku,

velice děkujeme za zaslané knihy Lidice můj osud a Rebel z Lidic. Určitě si knihy najdou své čtenáře , příběhy o lidech, rozhovory… a obohatí náš fond. A navíc jsou velice pěkné.

Děkujeme.

Lenka Bloudková, městská knihovna KV
20.1.2017

Vážený pane řediteli,

kromě pozdravů Vám i kolektivu školy včetně žáků, zasílám výtisky našeho čtrnáctideníku. Na straně 6 naleznete zmínku o záslužné práci školy. Děkuji Vám a všem zúčastněným za záslužnou činnost.

S úctou a pozdravy

DR. Jiří Daníček, šéfredaktor, Český svaz bojovníků za s vobodu
24.1.2017

Vážení přátelé,

přijměte mé upřímné poděkování Vám všem, pracovníkům školy včele s ředitelem Ing. Peškem. Vaší snahou úsilím a obětavostí byla vydána moje kniha. Stejný dík patří i studentům, kteří se na tomto projektu podíleli. Pro mne je však důležité Vaše upřímnost a přátelství.

Mnoho projektů Vaší školy jsem navštívila – byly úžasné. Snad se někdy na dalším projektu setkáme. Držím Vám všem palce!

původní dopis

Marie Šupíková, 30.1.2017

Dobrý den, velice děkujeme za poslané knižní publikace, které určitě zařadíme do našeho knižního fondu.

Zdravím a přeji hezký den.

Lenka Pecáková, vedoucí Kulturního zařízení města Meziboří
26.1.2017

Vážený pane řediteli,

přijměte naše poděkování za Váš dar knihovně Památníku národního písemnictví. Publikace Rebel z Lidic : životní příběh Pavla Horešovského (ISBN 978-80-270-0833-9) a Lidice můj osud : život Marie Šupíkové (ISBN 978-80-270-0833-9) byly uloženy do jejího fondu po přírůstkovými čísly 134 a 135/2017.

Se srdečným pozdravem

Mgr. Alena Petruželková, vedoucí knihovny PNP
24.1.2017

Dobrý den,

děkujeme za zaslané publikace o Lidicích.

Městská knihovna, Česká Kamenice,
23.1.2017

Dobrý den,

potvrzuji přijetí zásilky a zároveň děkuji za váš dar v podobě dvou publikací – „Lidice můj osud“ a „Rebel z Lidic“

S pozdravem

Eva Lachmanová, vedoucí oddělení základní knihovny Knihovny Národního muzea
19.12.2016

Děkujeme za zaslání povinného výtisku Lidice můj osud, Rebel z Lidic

S pozdravem

Stanislava Ivanovová, Vědecká knihovna v Olomouci
19.12.2016