Cesta pro mladé

Datum: 10.5.2017

CESTA PRO MLADÉ

Šance pro vaše studenty

 

Projekt Cesta pro mladé je určen studentům posledního ročníku, kteří po složení závěrečné zkoušky opustí školu a začnou si hledat zaměstnání. Ze zkušeností na pracovním trhu ale plyne, že je v tom bude brzdit nedostatek praxe. Nabízíme jim proto řešení – možnost ještě během studia absolvovat komplexní vzdělávací kurz zahrnující i reálnu praxi ve firmách. Certifikát, který získají po jeho završení, bude pro zaměstnavatele znamenat velký bonus oproti většině ostatních. Jednoznačně to potvrzuje evaluace našeho minulého projektu s podobným zaměřením. Šanci zapojit se do projektu nyní nabízíme i studentům vaší školy.

 

S čím nám můžete pomoci

Žádáme vás o pomoc, která vám mnoho času nezabere. Jde o to informovat a pokud možno i motivovat vaše studenty, aby o projektu věděli a měli chuť se do něj zapojit. Poskytneme vám k tomu přehledné informační letáky. V případě zájmu také u vás zajistíme osobní prezentaci projektu na vaší škole. Studenti se tak přímo od našeho pracovníka dozvědí vše potřebné a budou se moci na cokoliv zeptat.

Škola na prvním místě

Projekt rozvíjí profesní a odborné dovednosti studentů v oboru studia a umožní jim propojit teoretické znalosti s praxí. V řadě případů si v reálném prostředí „osahají“ to, čemu se naučili u vás, a zopakují si to. Také znalosti nad rámec kurikula jim mohou během školního roku i u závěrečných zkoušek pomoci – budou lépe vědět, o čem píšou či hovoří. Na konkrétní délce kurzu se student sám domluví s poskytovatelem praktické části komplexního vzdělávacího kurzu a může si ji přitom rozvrhnout až na půl roku. Naší podmínkou při nastavování projektu bylo, aby škola a studijní výsledky zůstaly pro studenty prioritou.

Základní parametry

Účastníci

Žáci a studenti posledního ročníku prezenčního studia SŠ, VOŠ, VŠ a jednoletých jazykových škol. Mají trvalý pobyt na území ČR a jsou ve věku do 26 let, případně 28 let v případě studia v doktorském programu.

Poskytovatelé

Právnické osoby, které disponují zkušeným mentorem z řad zaměstnanců s odpovídajícími profesními i lidskými předpoklady. OSVČ, které splňují kvalifikační podmínky projektu.

Komplexní vzdělávací kurz

Skládá ze tří částí – z praktické části kurzu ve firmách, z interaktivního e-learningového kurzu zaměřeného na rozvoj měkkých kompetencí a z HR poradenství ve formě pohovoru s naším odborníkem na lidské zdroje. Ten studentům pomůže zorientovat se v podmínkách trhu práce a vypracovat atraktivní a aktuální životopis nebo motivační dopis.

Délka praktické části

80–240 hodin. Student si konkrétní počet stanoví po dohodě s poskytovatelem, stejně jako jejich rozložení do 1–6 měsíců.

Závěrečný certifikát

Podmínkou jeho získání je úspěšné absolvování všech částí komplexního vzdělávacího kurzu.

Další údaje
Rozpočet: 267 milionů Kč
Doba realizace: 1. 4. 2016 – 31. 3. 2020
Počet účastníků: 4500 studentů
Cestu pro mladé realizujeme ve Fondu dalšího vzdělávání, příspěvkové organizaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
www.cestapromlade.cz