Křest knih – „Lidice můj osud“ a „Rebel z Lidic“

Datum: 13.12.2016

Dne 13.12.2016 proběhl křest knih Lidice můj osud a Rebel z Lidic.

Kniha Lidice můj osud, popisuje život a vzpomínky Marie Šupíkové, nejstaršího žijícího přeživšího lidického dítěte. V kontextu s touto knihou vznikla i kniha druhá, a to Lidický rebel, která mapuje některé z úseků života nejmladšího přeživšího lidického dítěte Pavla Horešovského.

Křest knih v Zahradním domě v Teplicích proběhl za účasti obou přeživších lidických dětí. Akci obohatilo čtení úryvků z knih v podání Marcela Vašinky a Jarmily Švehlové. Krásnou atmosféru večera doplnilo vystoupení sopranistky Pavlíny Senič. Na závěr si všichni přítomní mohli nechat knihy podepsat od samotných aktérů obou publikací.

Na vzniku knih se podíleli žáci a zaměstnanci Střední školy obchodu a služeb v Teplicích. Autorem textu a fotografií je Zdeněk Pešek. Knihy jsou doplněny ilustracemi žáků oboru Grafický design – Marek Kouřimský, Klaudia Krafčíková, Anna Pisingerová, Veronika Sýkorová, Barbora Tomová, Kateřina Vaicová, Zuzana Vojířová, Nikola Zemanová, Kateřina Hrádková, Tereza Smitková, Tereza Stachová, Karina Tandlerová, Leona Karla Vajgertová, Ivan Varga a Jakub Wocker. Grafická úprava knih – Marie Adamová a Aneta Bendáková.

 

 

Vážený pane řediteli,

dovolte, abych Vám a všem, kteří se podíleli na vydání knihy o lidických dětech, poděkoval, jak žákům, tak učitelům i rodinným příslušníkům,  panu Kuberovi i panu hejtmanovi. Poděkovat musím také za velice hezký a důstojný průběh celého večera.

S pozdravem
Pavel s manželkou
 
P.S.
Dík i za Marušku.

Pavel Horešovský, 14.12.2016