Sportovně turistický kurz

Datum: 30.4.2016 – 7.5.2016

Téměř sedm dní cyklistiky, turistiky a dalších sportovních disciplín si užívali žáci na sportovním kurzu.
Když první den dorazili do Sloupu v Čechách, čekala je místo pálení čarodějnic přednáška BESIP. Od neděle se pak žáci rozdělení do družstev účastnili dvou bloků sportovních aktivit – dopoledního a odpoledního. Výběr byl opravdu pestrý – od cyklistiky, nohejbalu, vrhu koulí až po stolní tenis. V pondělí a úterý se všichni vydali prozkoumat okolí, prohlídku skalního hradu a divadla završila návštěva rozhledny ve Sloupu. Turistické výšlapy byly zakončeny čtvrteční hrou – orientace podle turistických značek. Po celý týden se konaly rozmanité soutěže, jejichž vyhodnocení proběhlo v pátek.

Jestli si myslíte, že večer se všichni utrmácení svalili na postel a usnuli, mýlíte se. Ani teď žáci nezaháleli – seznamovali se s různými odbornými tématy, např. jak pečovat o zdraví, potrápili své hlavičky ve sportovním kvízu, a kdo chtěl, mohl se saunovat či jinak relaxovat.
Poděkování za hladký průběh akce patří nejen žákům, ale i organizátorům.

Fotogalerie

fotografie ze školních akcí

Sportovně turistický kurz

celkem 29 fotografií
zobrazit fotografie

Jak hodnotí kurz samotní žáci?

Co se týče programu, dovolíme si říci, že byl bohatý. Měli jsme dosti sportovních aktivit i pohybu. Bylo nám poskytnuto vše, co jsme potřebovali. (…) Stravování bylo zcela solidní. Nestalo se, že bychom měli hlad. Velké porce chutné a vyvážené stravy nás nad očekávání uspokojily. Měli jsme dostatek osobního volna. (…) Závěrem chceme sděliti, že Vám děkujeme za sedm dní trpělivosti, za vše, co jste nám poskytli, a doufáme, že jste si to alespoň z poloviny užili stejně jako my.

Družstvo 2
Ubytování super, ochota přidání další postele do chatky, v chatce pro 5 lidí dobré sociální zařízení… Učitelský dozor se snažil všechny zaměstnat…
Skvělé počasí, teplo, sluníčko, PARÁDA!
Družstvo 5