Fotogalerie

  • Školní rok 2015-2016

Téměř sedm dní cyklistiky, turistiky a dalších sportovních disciplín si užívali žáci na sportovním kurzu. Když první den dorazili do Sloupu v Čechách, čekala je místo pálení čarodějnic přednáška BESIP. Od neděle se pak žáci rozdělení do družstev účastnili dvou bloků sportovních aktivit – dopoledního a odpoledního. Výběr byl opravdu pestrý – od cyklistiky, nohejbalu, vrhu koulí až po stolní tenis. V pondělí a úterý se všichni vydali prozkoumat okolí, prohlídku skalního hradu a divadla završila návštěva rozhledny ve Sloupu. Turistické výšlapy byly zakončeny čtvrteční hrou – orientace podle turistických značek. Po celý týden se konaly rozmanité soutěže, jejichž vyhodnocení proběhlo v pátek.

Když jsme 3. ledna odjížděli na lyžák, všichni jsme doufali, že si pořádně zalyžujeme. Dosud sněhu moc nebylo, ale ujišťovali jsme se, že bude alespoň technický. Štěstí nám přálo – 20 centimetrů technického sněhu zajistilo zábavu na celý pobyt.

V únoru letošního roku se vybraná skupina žákyň a žáků Střední školy obchodu a služeb, Alejní, Teplice zúčastnila odborné pracovní stáže ve spolupráci s ADC College v Londýně. Škola získala grant v rámci projektu Erasmus+ mobilita v odborném vzdělávání a přípravě. Hlavními cíli projektu bylo získání nových zkušeností při práci v zahraničí, procvičování komunikace v anglickém jazyce, posílení orientace v cizím prostředí a v neposlední řadě podpora motivace k odbornému vzdělávání.