Ve dnech 17. – 19. 5. 2021 se na budově B konaly závěrečné maturitní praktické zkoušky žáků GD4 oboru Grafický design. Žáci zpracovali téma jednotný vizuální styl, kdy si sami zvolili zaměření – firmu nebo službu – např. nakladatelství, sushi restaurace, tiskárna, nahrávací studio, animační studio, stavební firma, výrobky z pryskyřice, obaly na telefony ad.

 

V rámci praktické zkoušky žáci první den převážně tiskli logomanuály a velké plakáty formátu A1 za asitence učitelů na školním plotru a tiskárně. Logomanuály si žáci také sami sešili japonskou nebo kroužkovou vazbou. Druhý den žáci instalovali své práce ve výstavním prostoru na pletárně. Každý žák si zavěsil svůj plakát na stěnu a naaranžoval si svůj stůl s produkty a tištěnými médii. Vizuální prezentace díla je také součástí praktické maturitní zkoušky. Třetí den probíhaly obhajoby – každý žák nejprve prezentoval svou práci na projektoru před celou třídou a komisí a následně komise hodnotila výslednou instalaci práce. Všichni žáci úspěšně absolvovali závěrečnou praktickou maturitní zkoušku. Komise ocenila a pochválila zejména práce Anny Marie Thořové – vizuální styl nakladatelství a ilustrace k pohádkové knize, Jakuba Urbana – vizuální styl animačního studia Animotion a video animace mapované přímo na plakát, Sarah Vokiny – zábavné ilustrace a zpracování vizuálního stylu print shopu Votisk a Dity Lukešové – komplexní zpracování logomanuálu a propagačních předmětů stavební firmy.

V závěru dne si žáci společně s třídním učitelem předali také šerpy na červeném koberci a skleničky jako improvizovaný maturitní ples, který museli kvůli covidu zrušit. Všem žákům srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu či na trhu práce..