Dne 27. 2. 2020 se konala akce „Den v Coca-Cole“ – den plný zážitků a rozvoje v Coca-Cole HBC Česko a Slovensko, s. r. o.. Jednalo se o návštěvu výrobního závodu v Praze – Kyjích.

Nejprve nás paní Martina Fousová přivítala, občerstvila a seznámila s programem. Pak jsme se dozvěděli zajímavosti z historie a současnosti Coca-Coly. Například to, že Coca-Colu vynalezl roku 1886 lékárník doktor J. S. Pemberton v Atlantě v USA. Nejprve se prodávala v lékárnách a to v množství 9 lahviček denně a už na konci 90. let 19. století se stala jedním z nejpopulárnějších nealkoholických nápojů ve Spojených státech. Dnes se na celém světě prodá více než miliarda lahviček Coca-Coly denně. Na celém světě jsou pouze dva státy, ve kterých Coca-colu nelze koupit (Kuba a Korea).

Dále jsme se dozvěděli o tom, jak funguje Coca-Cola systém v Čechách a na Slovensku a že pod ně dnes spadá 18 značek (např. Fanta, Sprite, Kinley, Adez, Fuzetea, Bonaqua, Cappy, Monster a také některé alkoholické nápoje, např. Aperol a Cinzano), vyrábějí 65 příchutí a přes 170 výrobků. Následně jsme si prohlédli výrobu – nahlédli jsme do sirupárny, úpravny vody a pošli se kolem linek na výrobu a stáčení do různých obalů – plechovek, plastových či skleněných láhví a bagů.

 

Po malé přestávce a občerstvení jsme se zúčastnili motivačního workshopu To dáš!, kterým nás provázel trenér pan Jiří Hübner. V jeho průběhu jsme diskutovali o tématech: Jak být (vy)slyšen ▪ Jak zkrotit čas a umět motivovat ▪ Jak přijímat kritiku a umět ji říct druhým ▪ Jaký je můj potenciál a pro co mám talent ▪ Jak si vytvářet vztahy a shánět pracovní kontakty. Bylo to velice zajímavé a přínosné.