V úterý 13. března navštívili studenti 3. ročníku oboru Grafický design nadnárodní společnost DS Smith zabývající se tvorbou obalů z vlnité lepenky.  V návaznosti na téma obalového designu (ve  výuce předmětu Praktická cvičení), návrhy a vlastní tvorbu krabiček, tak měli studenti jedinečnou možnost seznámit se s průmyslovou výrobou obalů.

Studenti si postupně prošli celým výrobním procesem. Nejprve navštívili oddělení Designu, kde jim jeden z pracovníků ukázal, jak v programu  ArtiosCAD navrhuje krabičku, následně ji nechal vyřezat na plotru a poskládal, aby si ověřil její funkční vlastnosti. Poté studenti navštívili dvě provozní haly. V jedné měli možnost seznámit se s výrobou samotné vlnité lepenky. Ve druhé pak s potiskem lepenky technologií flexotisku, výsekem a následným lepením.

Studenti si postupně prošli celým procesem průmyslové výroby obalových materiálů a získali tak představu o tom, jak se s návrhy od grafika dále pracuje a co vše je potřeba znát, tak aby byli schopni připravit jednak návrh tvaru krabičky (pro výrobu výsekové formy), tak i samotný potisk. Měli tak možnost seznámit se s tím, co obsahuje náplň práce grafika v oblasti obalového designu a kde by popř. také mohli najít uplatnění.