Školní aktivity 2017-12-29T09:58:45+00:00
Loading...
1402, 2018

Prezentace oborů kadeřník a kosmetické služby

14.Únor 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

U příležitosti kulturní akce konané ve středu 14. 2. 2018 v NC Fontána škola prezentovala obory vzdělání Kosmetické služby a Kadeřník. Návštěvníci kulturní akce mohli využít služeb budoucích kadeřnic a kosmetiček. O poskytované služby byl ze strany návštěvníků velký zájem. 

802, 2018

Děčínská vlna

8.Únor 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Dne 8.2.2018 se žáci naší školy opět po roce zúčastnili celodenní  kadeřnické soutěže Děčínská vlna, která probíhala na Střeleckém ostrově v Děčíně. Soutěžilo  se ve dvou kategoriích. V dámské kategorii bylo vyhlášeno téma Stylový drdol s oslnivou balayage, pánská kategorie se nesla v duchu Pompadour  Haircut Style. Utkat se přijeli mladí kadeřníci a kadeřnice ze škol v Praze, Mladá Boleslav, Sokolov, ale také ze Slovenska. Naší školu reprezentovali  žákyně Judita Vrculová K3.a Michal Medek K3. Oběma  soutěžícím děkujeme.

802, 2018

Přednáška o grafickém designu

8.Únor 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Dne 14.2.2018 měli žáci oboru grafický design (třídy GD1., GD2., GD3., GD4.) možnost seznámit se na budově B s prezentací grafického studia Pro-idea, které má své sídlo v Teplicích. Prezentaci velmi působivě vedl grafik a jednatel společnosti Sergey Petukhov, který žákům popsal svoje zkušenosti z práce grafika a ukázal jim i některé grafické práce.

702, 2018

Tajný život banánu

7.Únor 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Přednáška (vedená Mgr. J. Píšou, působícím na univerzitě UJEP v Ústí nad Labem) byla zaměřena na to, jak proces globalizace propojuje jednotlivá místa na planetě a jak mezi nimi dochází k nerovnoměrnému rozdělení peněz. Taková propojení byla představena na banánu - místech či geograficky umístěných subjektech, která zajišťují jeho pěstování, dopravu, úpravu a prodej finálními zákazníkovi. Bylo jasně znázorněno, jaký podíl na celkové ceně produktu zůstává v místech každého z těchto článků řetězce a bylo prodiskutováno, zda takové rozdělení je spravedlivé.  

602, 2018

Poznej naše PENNY

6.Únor 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Lektorkou akce byla Bc. Olga Falbr, regionální HR manažerka společnosti Penny Market s.r.o. Akce měla dvě tematicky odlišné části. První částí byla prezentace společnosti PENNY. Žáci se dozvěděli, že tato společnost patří investiční skupině REWE GROUP, má pobočky v šesti zemích Evropy, na českém trhu působí od roku 1997 a jedná se o diskontní prodejny. Dále byla prezentována společenská odpovědnost této společnosti, především oblast péče o zaměstnance. Druhá část byla zaměřena správnou formu životopisu a motivačního dopisu, které žáci potřebují pro vstup na trh práce. Paní lektorka se žáky probrala, co a jak je vhodné uvádět v těchto dokumentech z hlediska personalisty [...]

602, 2018

Propagace školy

6.Únor 2018|Ostatní akce|0 Comments

Propagace školy ve spolupráci s nákupním centrem Fontána. Reklama školy je umístěna na velkoplošné LED TV na budově NC Fontána, kde se zobrazuje nabídka otevíraných oborů pro školní rok 2018/2019.

102, 2018

Jarní výzdoba OC Fontána

1.Únor 2018|Ostatní akce|0 Comments

Žáci oboru aranžér pod vedením učitelek odborného výcviku Mgr. Ivany Hájkové a Jany Stříbrské vytvořili 450 barevných větrníků. kterými vyzdobili prostory obchodního centra Fontána v Teplicích.

1201, 2018

Lyžařský kurz

12.Leden 2018|Sportovní akce|0 Comments

Dne 7. ledna jsme se vydali na lyžařský kurz do Hrabětic v Jizerských horách na chatu Maruška. Hned po příjezdu na nás čekal výborný oběd, pak jsme se šli ubytovat a seznámili jsme se s bezpečností a ochranou zdraví a s okolím Hrabětic. Byli jsme rozděleni do 4 družstev podle výkonnosti. Jezdili jsme v lyžařském areálu Severák. Po celý pobyt jsme se učili jak lyžovat, tak jezdit na snowboardu a pokročilí se zdokonalovali ve svých výkonech.V úterý v odpoledních hodinách jsme vyrazili na výlet do Jablonce, kde jsme navštívili sklářské muzeum, prohlídli si město a večer jsme se vrátili na chatu. Po večeři proběhla přednáška Horské [...]

1001, 2018

Výstava Fontána

10.Leden 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Úspěšná výstava "Mladí umějí" pokračuje!Na zajímavou výstavu prací svých žáků navazuje Střední škola obchodu a služeb, Teplice, p. o. další spoluprací s Nákupním centrem Fontána. Až do 31. 3 2018 zde budou vystaveny výtvory žáků Grafického designu, maturitního oboru s uměleckým zaměřením, jehož absolventi se mohou uplatnit jak v oblasti propagačního výtvarnictví, reklamy, webdesignu apod., tak i v samotné umělecké tvůrčí činnosti.Každého návštěvníka nákupního areálu jistě zaujme i prezentace žáků učebních oborů Aranžér a Šití oděvů. Dívky se během tříletého studia Šití oděvů věnují především praxi – výrobě jednoduchých dámských a pánských oděvů – sukní, kalhot, šatů apod. Která malá slečna by si nechtěla [...]

2112, 2017

Adventní čas

21.Prosinec 2017|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Dne 21.12.2017 se v rámci projektového dne - Adventní čas žáci seznámili s tradicemi Vánoc. Během dopoledne si mohli v prostorách školy vyrobit vánoční přání a ozdoby, lodičky ze skořápek či sestavit vánoční puzzle. Nechybělo vaření punče a zdobení vánočních perníčků. Již tradičně si žáci mohli vyrobit malé vánoční kulíšky. Kdo chtěl mohl si odlít olovo a zjisti co ho čeká a nemine. Nechybělo zpívání vánočních koled a vánoční petanque. 

X