Školní aktivity2017-12-29T09:58:45+00:00
Loading...
609, 2018

Prohlídka zámku v Lánech

6.Září 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

6. září se žáci naší školy zúčastnili mimořádné prohlídky zámku v Lánech. Při této příležitosti položili květiny na hrob T. G. Masaryka. Zástupcům Kanceláře prezidenta republiky byl předán osobní dar pro prezidenta Miloše Zemana.

2905, 2018

Zdravá snídaně

29.Květen 2018|Spolupráce s Kaufland ČR v.o.s, Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Dne 29. 5. 2018 se uskutečnila akce ve spolupráci s OD Kaufland Teplice a názvem Zdravá snídaně. Žáci byli seznámeni s významem snídaně ve výživě, s výživovým složením jednotlivých potravin a formou kvízových otázek odpovídali na zásady správné výživy. Poté byli rozděleni do čtyř skupin a jejich úkolem bylo připravit z nabídnutých surovin zdravou a plnohodnotnou snídani. Zřetel byl kladen i na estetickou stránku snídaně. Na závěr bylo provedeno hodnocení skupin a každý žák obdržel snídaňový balíček. Akce se žákům líbila a byla hodnocena kladně.

1205, 2018

Sportovní kurz

12.Květen 2018|Sportovní akce|0 Comments

Tak jak už několik let po sobě i letos jsme byli na sportovním kurzu ve Sloupu v Čechách. Po celý týden nám přálo počasí a dokonce jsme se mohli i slunit a koupat v rybníce. Celý týden jsme sportovali, naučili jsme se i nové hry. Probíhaly  různé soutěže: cyklistika, turistika, volejbal, líný tenis, vrh koulí, tenis, střelba na koš, stolní tenis, nohejbal, plážový volejbal, střelba ze vzduchovky,  a další sporty.  Naučili jsme se  základy turistiky, práce s mapou a buzolou, nové sportovní hry. Večer se probíraly témata Péče o zdraví a  sepisovali jsme referáty na tyto témata, proběhla beseda na téma BESIP, [...]

405, 2018

Vernisáž

4.Květen 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Střední škola obchodu a služeb v Teplicích zahájila vernisáží výstavu výtvarných prací žáků s názvem 100 let republiky, která je k vidění v Regionálním muzeu v Teplicích do 28.6.2018. Spatřit zde můžete například maketu prvorepublikového automobilu, nostalgické fotografie v avantgardních rámech a nápadité dobové dekorace.

405, 2018

Slavnostní akce na MO ČR u příležitosti výročí Květnového povstání 1945

4.Květen 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Žáci se zúčastnili slavnostního zasedání Českého svazu bojovníků za svobodu u příležitosti výročí Květnového povstání v Praze v roce 1945. Byli přítomni zástupci MO a AČR včetně bývalých účastníků tohoto povstání. Za MO byla přítomna Alena Netolická ,za AČR generálmajor Jaroslav Kocián, dále místopředsedkyně senátu ČR Miluše Horská, poslanec Parlamentu EU Jan Zahradil a velvyslanec Slovenské republiky Peter Weiss. Zasedání bylo uvedeno státní hymnou a následovaly projevy zástupců jednotlivých sdružení. Hlavní projev pronesl Ing. Jaroslav Vodička předseda ČSBS  a následovalo vyprávění přímého účastníka, které bylo velmi poutavé. Naši žáci se zúčastnili i diskuze s účastníky v době občerstvení. Žáci [...]

1704, 2018

Kadeřnické školení firmy Joico

17.Duben 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Dne 17.4.2018 proběhlo ve škole kadeřnické školení od firmy Joico pro žáky 3.ročníku oboru kadeřník. Žákům byli představeny nové výrobky, které měli možnost vyzkoušet na sobě, seznámili se s novými technologickými postupy.

2803, 2018

Slet krásných čarodějnic

28.Březen 2018|Ostatní akce|0 Comments

Dne 28.3.2018 se tradičně konala oděvářská soutěž v Hamru u Litvínova za účasti šesti škol. Naše škola soutěžila se čtyřmi modely. V kategorii – Rej masek získala 1.místo (maska Klauna) naše žákyně Laďka Šlégrová a Nikol Pospíchalová. V kategorii – Pracovní oděv (model Švadleny) získala 3.místo také naše žákyně Kristýna Drašnerová. Pochvalu si zaslouží i ostatní žákyně z třídy Š3  Petra Lusková za zhotovení masky Královny ohně a Sofie Žambulová za zhotovení masky Královny všech lesů.

2003, 2018

Workshop – Tvorba světelných objektů

20.Březen 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

V úterý 20. března se studenti 3. ročníku oboru Grafický design zúčastnili workshopu s designérkou Evou Nečasovou. Tématem workshopu byla tvorba svítících objektů technikou shibori. Tato technika je založená na tvarování syntetické látky a fixování výsledného tvaru vlivem tepla (horkovzdušnou pistolí). Studenti byli nejprve seznámeni s touto technikou, jejími možnostmi a konkrétními ukázkami, které s sebou E. Nečasová přivezla. Následně se studenti pustili do samostatné práce. Několik hodin se zaujetím pracovali pod vedením designérky. Vznikly tak velmi zajímavé a originální světelné objekty rozmanitých tvarů a forem. Studenty (dle jejich vyjádření) tvorba moc bavila, což je také patrné z výsledků. V rámci Fotografického kroužku pak [...]

2003, 2018

Kadeřnická soutěž – Vodní královna

20.Březen 2018|Ostatní akce|0 Comments

Dne 20.3.2018 jsme se se žákyní třetího ročníku oboru kadeřník vydali do Ústí nad Labem na soutěž ,která se nesla v pohádkovém duchu - Vodní královna. Soutěž se konala v krásných prostorách ústeckého muzea, kde svůj kadeřnický talent předvedlo na 23 soutěžících. Soutěž měla mezinárodní účast ze Slovenska a také z Německa. Naši školu reprezentovala Judita Vrculová ze třídy K3., která se umístila na krásném 4.místě. Gratulujeme.  

2003, 2018

Návštěva VŠE Praha

20.Březen 2018|Výchovně vzdělávací akce|0 Comments

Žáci studijního oboru Obchodník měli jedinečnou možnost seznámit se s prostředím nejvýznamnější vysoké ekonomické školy v ČR, konkrétně s prestižní Národohospodářskou fakultou (absolventy této fakulty jsou např. i prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman). Po areálu školy nás osobně prováděl tajemník Národohospodářské fakulty PhDr. Daniel Váňa, Ph.D., později i ve spolupráci s dvěma doktorandy ekonomického studia. Nejdříve jsme byli seznámeni s knihovnou a studovnou, která obsahovala množství důležitých a zajímavých svazků a také výstavu fotografií nositelů Nobelovy ceny za ekonomii. Poté následovala přednáška a prezentace fakulty – žáky osobně přivítal proděkan Národohospodářské fakulty pro organizaci a rozvoj Ing. Michal Mirvald, Ph.D. V rámci přednášky zazněla [...]

X